Kolonie w górach czy nad morzem – co wybrać?

Wielka przygoda

Kolonie dla dzieci to wielka przygoda. Samodzielność, zabawa i rówieśnicy to niezwykłe przeżycie dla młodego człowieka. Warto wybrać odpowiedni obóz dla dziecka, aby cieszyło się na samą myśl o wyjeździe. Gdzie zatem lepiej wysłać malucha: w góry (które gwarantują przepiękne widoki i wspaniałe piesze wędrówki), czy nad morze (jod, słoneczne plaże i morskie kąpiele)?

Polska jest wyjątkowo piękna. Każdy jej rejon ma swoje niezaprzeczalne zalety, ciężko więc wybrać miejsce, które będzie lepsze od innego. Zarówno góry, jak i morze oferują niezapomniane wrażenie i wspaniałe przeżycia – w formie aktywnego, jak i bardziej biernego wypoczynku.

Kolonie w górach

Podczas górskich wycieczek dzieci uczą się poruszania w nieznanych dotąd miejscach, na przykład podczas podchodzenia pod naprawdę stromą górę, a także ostrożnego z niej schodzenia, co niezwykle wpływa na rozwój sprawności. Podczas wycieczki odwiedzić można zabytkowe miasta (na przykład Sucha Beskidzka, Żywiec, czy Bielsko-Biała, a także malownicze wsie z drewnianymi kościółkami i starymi chatami.

Poza tym góry to także inny rodzaj rozrywki: parki wodne, termy, centra rozrywki (jak Energylandia, Inwałd). To nie wszystkie atrakcje, jakie czekają na dzieci w malowniczych, polskich górach. Warto poznać dokładny program wyjazdu na kolonie w góry i zdecydować, czy wykorzystuje on potencjał tego pięknego regionu.

Ruch

Aktywność sportowa to jedna z ważniejszych spraw, jeśli chodzi o rozwój dzieci i młodzieży, poza nią ważne są też inne dziedziny praktykowane na koloniach, zarówno w górach, jak i nad morzem. Góry oferują dzieciom piękne widoki podczas dłuższych spacerów.

Maluchy docenią w nich urokliwe doliny, monumentalne szczyty górskie, a także polany z niebanalnym krajobrazem. Ale za to morze gwarantuje zupełnie inne, równie piękne krajobrazy, a do tego szalone zabawy w wodzie i na plaży.

Kolonie nad morzem

Morze to nie tylko słone fale, wodne zabawy i relaks na piaszczystej plaży. Ale jest to duża przewaga tego rejonu nad innymi. Kolonie dla dzieci nad morzem to także możliwość szalonej zabawy w Tropical Islands, a także niezapomniane wrażenia podczas wycieczek do Stralsund, Heide Park, czy Legoland.

Pobyt nad Bałtykiem to także wspaniałe korzyści dla zdrowia. Jod, który dzieci będą przez ten czas wdychały, zwłaszcza podczas aktywnych zabaw, zdecydowanie wpłynie na prawidłowy rozwój, a także funkcjonowanie układu nerwowego oraz mózgu – co jest u dzieci jest szczególnie istotne.

Author: admin