Jak długo trwa naprawa gitary elektrycznej?

Naprawa gitary elektrycznej to ważna usługa serwisu każdej pracowni lutniczej. Często staje się jedynym ratunkiem dla zużytego lub zniszczonego sprzętu muzycznego. Renomowana pracownia lutnicza posiada odpowiednio wykwalifikowaną i profesjonalną obsługę o specjalizacji lutniczej, dzięki czemu jest w stanie przywrócić ulubioną gitarę do jej pierwotnego, sprawnego stanu.

Naprawa gitary elektrycznej ma sens, gdy stary instrument jest dla nas wyjątkową pamiątką lub czujemy do niej sentyment. Zanim jednak doprowadzimy gitarę do stanu, w którym niezbędna jest fachowa naprawa, warto ją regularnie pielęgnować, czyścić i regulować. Terminowe wizyty w pracowni lutniczej są wskazane po to, aby utrzymać instrument w dobrym lub bardzo dobrym stanie. Taka dbałość niewątpliwie popłaca, gdyż dzięki niej gitara rzadziej będzie wymagać naprawy.

Pomijanie odpowiedniej pielęgnacji i ochrony gitary może spowodować sytuację, w której nawet najlepszy sprzęt nie wygra odpowiednio najpiękniejszej piosenki. Regulacja i strojenie wydają się proste i szybkie. W rzeczywistości okazuje się jednak, że wymagają nieco więcej czasu, i podczas ich wykonywania niezbędne jest skupienie się lutnika.

Najbezpieczniejsze i najwłaściwsze okazuje się zatem korzystanie z profesjonalnych i doświadczonych pracowni lutniczych. W takim miejscach gitara przechodzi odpowiedni przegląd, podczas którego ocenia się jej stan zniszczenia i szacuje się czas potrzebny na właściwą naprawę. Czas ten jest określany indywidualnie i zależy od stopnia dokonanych zniszczeń i ogólnego stanu gitary elektrycznej.

Jeśli jednak właścicielowi gitary wyjątkowo bardzo śpieszy się na czasie, może skorzystać z usług specjalnych. “Na dziś” oraz “Na drugi dzień” to ekspresowe usługi dostępne w pracowni lutniczej Luthier, które sprawdzają się zwłaszcza w przypadku zawodowych muzyków. Muzykom bowiem najbardziej zależy na czas, a każdy dzień, w którym nie mogą ćwiczyć lub występować jest dla nim dniem straconym.

Author: admin