Sposoby na złagodzenie zmęczonych i opuchniętych oczu

Zmęczone i opuchnięte oczy to problem, z którym na co dzień boryka się wiele osób. Przepracowane dni, brak snu czy przebywanie w klimatyzowanych pomieszczeniach to tylko niektóre czynniki mogące wpływać na kondycję naszych oczu. Dlaczego warto skupić się na złagodzeniu zmęczonych i opuchniętych oczu? Ich zdrowie ma wpływ na nasze funkcjonowanie – nastrój, wydajność i żywotność. Jakie możemy zastosować sposoby, by pomóc naszym oczom w powrocie do witalności?

 1. Zełóż okłady na zamknięte oczy
  To jeden z najbardziej popularnych sposobów radzenia sobie z zmęczeniem i opuchnięciem oczu. Wystarczy przygotować dwie miękkie tkaniny lub waciki, zwilżyć je letnią wodą lub specjalnym płynem i położyć na zamkniętych oczach na około 15 minut. Taki zabieg może pomóc złagodzić podrażnione oczy, bo zmniejszy ich obrzęk.

 2. Zastosuj krople do oczu
  Krople do oczu są dobrym sposobem, aby pomóc naszym oczom w walce z podrażnieniami. Ich funkcją jest nawilżenie i zmniejszenie zmęczenia oczu. W aptekach dostępne są produkty, które zmniejszają suchość w oczach, kolorowanie spojówek i swędzenie. Przy wyborze kropli warto skonsultować się z okulistą.

 3. Masaż oczu
  Masowanie okolic oczu jest dobrym sposobem, aby pobudzić krążenie krwi. Złagodzi obrzęk i poprawi elastyczność skóry. Masuj delikatnie kości skroniowe palcami w kierunku wewnętrznym. Nie należy naciskać zbyt mocno, aby uniknąć uszkodzeń delikatnej skóry.

 4. Unikaj źródeł podrażnienia
  Aby uniknąć podrażnień i opuchnięcia wokół oczu, warto unikać źródeł promieniowania UV, kurz, pył, chemikalia i dym. Chronić oczy przez niedostatecznym nawilżeniem powietrza, a także nosić okulary przeciwsłoneczne. Jeśli pracujesz przed komputerem lub korzystasz z smartfonów – pamiętaj o częstszych przerwach, aby oczy mogły odpocząć.

 5. Pij więcej wody
  Niewystarczająca ilość płynów w organizmie może przyczynić się do pojawiania się opuchniętych oczu. Woda pomaga wyeliminować szkodliwe toksyny, przeciwdziałając obrzękom wokół oczu. Pij minimum 8 szklanek wody dziennie, aby pomóc swoim oczom w walce ze zmęczeniem i podrażnieniem.

Zadbaj o swoje oczy – złagodź zmęczenie i opuchnięcie, postępuj zgodnie z powyższymi wskazówkami, a twoje oczy będą Ci za to wdzięczne.

Author: admin