Piękno w kolorach: jak dobrać odpowiednie odcienie kosmetyków do swojego typu urody

Piękno w kolorach: jak dobrać odpowiednie odcienie kosmetyków do swojego typu urody

Kolor naszej skóry, włosów i oczu wpływa na to, jakie kolory kosmetyków będą najbardziej pasować do naszej twarzy. Odpowiednie odcienie podkreślą naturalne piękno, zaś złe wybory mogą zdominować naszą urodę i sprawić, że poczujemy się nieswojo. W jaki sposób dobierać kosmetyki, aby idealnie komponowały się z naszą urodą i podkreślały jej atuty?

  1. Poznaj swój typ urody

Pierwszym krokiem do doboru odpowiednich kosmetyków jest poznanie swojego typu urody. Nie każdy kolor będzie pasować do każdego typu cery. Istnieje pięć podstawowych typów urody: jasna zimna, jasna ciepła, ciemna zimna, ciemna ciepła oraz neutralna. Każdy z tych typów ma swoje charakterystyczne cechy, w tym kolor skóry, włosów i oczu.

  1. Wybieraj odpowiednie odcienie podkładu

Odpowiedni odcień podkładu to podstawa udanego makijażu. Zwiększenie intensywności koloru podkładu jest równoznaczne z intensywnością makijażu, co może zdominować Twoją urodę. Podobnie jak w przypadku typu urody, dobieraj kolor podkładu zgodnie ze swoim typem karnacji i podtonem skóry. Warto pamiętać, że kolory mogą się różnić w zależności od producenta.

  1. Używaj cieni i tuszu do rzęs pasujących do koloru oczu

Oczy są zwierciadłem duszy, a ich kolor również ma wpływ na dobór odpowiednich kosmetyków. Cienie i tusz do rzęs powinny być dobierane w zależności od koloru oczu. W przypadku niebieskich oczu najlepiej sprawdzą się cienie w odcieniach brązu, liliowym i srebrnym. Zielone oczy z kolei będą pięknie wyglądać w cieniach w odcieniach fioletu i różu, a szary tusz do rzęs podkreśli ich piękno. Brązowe oczy najlepiej będą wyglądać w cieniach w odcieniach jasnego brązu, złota i kobaltu.

  1. Dobieraj intensywność kolorów w zależności od okazji

Intensywność makijażu zależy od okazji i miejsca, w którym się znajdujemy. W pracy warto postawić na delikatne, stonowane kolory, aby wyglądać elegancko i profesjonalnie. Na randce można postawić na intensywniejszy makijaż, wykorzystując mocniejsze kolory. Podczas wieczornych wyjść warto zastosować tematyczne kolory, jak czerwień czy złoto.

  1. Zawsze znajdzie się odpowiedni kolor dla Twojego typu urody

Nie ma powodu do niepokoju, gdy nie wiesz, jakie kolory wybrać. Zawsze znajdą się odpowiednie cyfrowe narzędzia, które pomogą w doborze idealnych kosmetyków. Możesz również skorzystać z porad sprzedawców w sklepach kosmetycznych, którzy pomogą dobrać odpowiednie kosmetyki do Twojego typu urody.

Podsumowując, dobór odpowiednich kosmetyków zależy od naszego typu urody i koloru skóry, włosów oraz oczu. Ważne jest również dostosowanie intensywności makijażu do okoliczności i miejsca, w którym się znajdujemy. Nie ma powodu do niepokoju, gdy chodzi o dobór kolorów – istnieją narzędzia, które pomogą nam w doborze idealnych kosmetyków.

Author: admin