Jak radzić sobie ze stresem: wpływ na urodę i dobre samopoczucie

Jak radzić sobie ze stresem: wpływ na urodę i dobre samopoczucie

Długie godziny w pracy, zobowiązania rodzinne i inne aspekty życia codziennego mogą powodować stres, który ma negatywny wpływ na nasze ciało i psychikę. Jak zatem radzić sobie ze stresem i jednocześnie wpłynąć pozytywnie na naszą urodę i dobre samopoczucie? Oto 5 porad:

 1. Znajdź czas na aktywność fizyczną
  Aktywność fizyczna jest znakomitym sposobem na przeciwdziałanie stresowi. Regularne uprawianie sportu pozwala “wypuścić” z organizmu negatywne emocje, poprawić wydolność fizyczną i psychiczną oraz zwiększyć produkcję endorfin – hormonów szczęścia.

 2. Dbaj o jakość snu
  Nieprzespane noce powodują zwiększenie poziomu kortyzolu – hormonu stresu. Dlatego tak ważne jest, aby dbać o jakość snu. Ważne są nie tylko ilość, ale również warunki, w jakich się śpi – np. temperatura w pokoju, ilość światła, ergonomia poduszki i materaca.

 3. Relaksuj się
  Chwile relaksu każdego dnia są niezbędne dla dobrego samopoczucia i przeciwdziałania stresowi. Warto znaleźć dla siebie formy relaksu, które działają najkorzystniej – może to być medytacja, jogę, czy po prostu czytanie książki.

 4. Żyj w zgodzie ze sobą
  Być może najważniejszą zasadą walki ze stresem jest pozostanie w zgodzie ze sobą. Oznacza to m.in. szukanie pracy, która jest dla nas satysfakcjonująca, pozostanie w zdrowych relacjach z innymi ludźmi, czy znalezienie dla siebie właściwych sposobów spędzania czasu wolnego.

 5. Zadbaj o dietę
  Zdrowa dieta to kolejny klucz do dobrego samopoczucia i przeciwdziałania stresu. Najlepiej, aby dietę oprzeć na produktach naturalnych, bogatych w witaminy i minerały. W diecie warto przede wszystkim postawić na warzywa, owoce i produkty pełnoziarniste.

Podsumowanie
Walka ze stresem może być skuteczna pod warunkiem dbałości o ciało i umysł. Aktywność fizyczna, zdrowa dieta, relaks i jakość snu pozwalają walczyć z negatywnymi skutkami stresu, a życie w zgodzie ze sobą daje poczucie stabilizacji i kontrolowania sytuacji. Pamiętajmy, że walka ze stresem wpływa pozytywnie na naszą urodę i ogólne samopoczucie.

Author: admin