Twarz podłużna: Jak dobrać odpowiednią fryzurę do podłużnej twarzy?

Twarz podłużna: Jak dobrać odpowiednią fryzurę do podłużnej twarzy?

Kształt twarzy ma duże znaczenie przy wyborze odpowiedniej fryzury. Twarz podłużna jest często uważana za atrakcyjną, ale może być trudna do ułożenia. W takim przypadku warto poznać kilka trików, które pomogą dobrać odpowiednią fryzurę.

 1. Najlepsze fryzury dla twarzy podłużnej

Aby zamaskować podłużność twarzy, warto wybierać fryzury, które łamią jej linię. Długie proste włosy często wydłużają twarz i uwypuklają jej wąskie rysy. Lepiej zdecydować się na fryzury, które dodają objętości u góry głowy, np. krótkie boby lub fryzury z grzywką.

Inne dobre fryzury dla twarzy podłużnej to:

 • falowane fryzury na wysokości policzków lub ramion
 • asymetryczne fryzury z krótszą częścią z boku
 • fryzury z przedziałkiem na bok i falowanymi pasmami u góry głowy
 • fryzury z miękkimi falami lub lokami
 1. Jak unikać długich prosto ułożonych włosów?

Chociaż długie, proste włosy mogą wydawać się atrakcyjne, to w przypadku twarzy podłużnej warto je omijać. Taki kształt twarzy najczęściej wymaga fryzur, które rozbijają jego linię. Długie proste włosy tylko ją wydłużą i jeszcze bardziej uwypuklą. Jeśli jednak ktoś bardzo chce mieć długie włosy, można spróbować ułożyć je na bok, z lekkimi falami.

 1. Jakie grzywki są dobre dla twarzy podłużnej?

Grzywka to doskonały sposób na zmianę kształtu twarzy. W przypadku twarzy podłużnej warto wybierać grzywki, które dodają objętości u góry głowy. Dobre będą grzywki na bok lub asymetryczne grzywki, które krócej z jednej strony i dłużej z drugiej. Warto też unikać grzywek, które zamykają twarz, np. gęstych prostych grzywek.

 1. Jaka fryzura nie pasuje do twarzy podłużnej?

Najlepiej unikać fryzur, które wydłużają twarz. Do takich fryzur należą:

 • proste długie włosy
 • głęboko osadzone przedziały
 • gładkie przedziały
 • fryzury z krótkimi bokami i długimi partią tylną
 1. Podsumowanie

Twarz podłużna wymaga fryzur, które łamią jej linię. Dobre będą fryzury z objętością u góry głowy lub z asymetrią. Ważne jest też unikanie fryzur, które wydłużają twarz. Dobrze dobrana fryzura sprawi, że twarz będzie wyglądała bardziej zbalansowana i proporcjonalna.

Author: admin