Świat sauny. Dlaczego warto korzystać z sauny?

Masz problemy z górnymi drogami oddechowymi lub pragniesz się po prostu zrelaksować? Idealnym rozwiązaniem może być skorzystanie z oferty, jaką daje Świat Sauny. To miejsce pozwalające na przyjemny odpoczynek, nabranie sił po długim dniu pracy, a również poprawienie ogólnej kondycji naszego organizmu. Jak to działa?

Świat sauny – rodzaje usług i specyfika

Istnieje klasyczny podział na sauny fińskie i łaźnie tureckie. Z czego on wynika? Sauny typu fińskiego są suche, to znaczy wilgotność powietrza jest w nich zdecydowanie niższa, ale też występuje w nich zdecydowanie wyższa temperatura (do 90 stopni). Można z niej korzystać w cyklach, nie przekraczając jednak łącznie 40 minut. Warto pomiędzy poszczególnymi wejściami odpowiednio wychłodzić ciało oraz regularnie uzupełniać płyny. Bardzo ostrożnie powinny korzystać z niej osoby, mające problemy z sercem.

Łaźnia turecka to miejsce, gdzie temperatura sięga 50-60 stopni, ale wilgotność jest bardzo, bardzo wysoka i niektórzy mogą mieć problem z oddychaniem w takich warunkach.

Każdy kto pragnie korzystać z sauny, powinien podchodzić do tego z rozsądkiem. Przesada nigdy nie jest wskazana, też dla zdrowia.

 

Author: admin