Jak dbać o skórę zimą: proste porady dla pięknej cery

Nie da się ukryć, że zima jest dość ciężkim okresem dla naszej skóry – niskie temperatury, suche powietrze i wiatr to czynniki, które bardzo niekorzystnie wpływają na jej kondycję. Dlatego warto zadbać o nią i zapobiec szkodom, jakie mogą wyrządzić jej zimowe warunki. W tym artykule przedstawiam proste porady, dzięki którym Twoja skóra będzie w dobrej formie nawet w trudnym okresie zimowym.

  1. Nawilżaj skórę

Zimą powietrze jest bardzo suche, co bezpośrednio wpływa na kondycję naszej skóry. Dlatego przede wszystkim trzeba dbać o jej nawilżenie – najlepiej stosować kremy zawierające naturalne oleje i składniki aktywne, które doskonale odżywiają i nawilżają skórę. Ważne jest, aby krem stosować nie tylko na twarz, ale i na całe ciało. W tym celu warto wybrać produkty, które mają lekką formułę i łatwo się wchłaniają.

  1. Unikaj gorącej wody

Podczas zimy chętniej korzystamy z gorących kąpieli, jednak warto zrezygnować z tej przyjemności, gdyż gorąca woda przesusza skórę i pozbawia ją naturalnych lipidów. W przypadku mycia twarzy najlepiej użyć letniej wody, która delikatnie oczyści skórę, ale nie zniszczy jej naturalnej bariery ochronnej.

  1. Pamiętaj o peelingach

W okresie zimowym warto intensyfikować pielęgnację skóry poprzez regularne stosowanie peelingów. Pomogą one pozbyć się zrogowaciałego naskórka i przywrócą skórze miękkość oraz gładkość. Ważne jest, aby nie przesadzać z ilością peelingu i stosować go z umiarem, najlepiej raz na tydzień.

  1. Ochrona przed słońcem

Zimą możemy mylnie sądzić, że nie musimy chronić skóry przed słońcem, gdyż jest ono mniej intensywne niż latem. Nic bardziej mylnego – nawet w zimowe dni promienie UV są w stanie zniszczyć skórę i przyczynić się do jej przedwczesnego starzenia. Dlatego nawet w chłodne dni warto sięgać po kremy z filtrem przeciw UV.

  1. Zadbaj o dietę

Odpowiednia dieta również ma wpływ na kondycję naszej skóry. W okresie zimowym polecamy spożywać dużo produktów bogatych w witaminę C oraz w kwasy tłuszczowe Omega-3, które wzmacniają skórę i nadają jej zdrowego wyglądu.

Podsumowanie

Dbając o skórę zimą, należy przede wszystkim pamiętać o jej nawilżeniu, unikaniu gorącej wody, regularnym stosowaniu peelingów, ochronie przed słońcem oraz o właściwej diecie. Dzięki tym prostym poradom skóra pozostanie w dobrej kondycji nawet w trudnych zimowych warunkach.

Author: admin