Właściwości DDGS

Niewątpliwie każdy hodowca chce korzystać z jak najlepszej paszy pod względem jakości, jedynie w taki sposób jesteśmy w stanie zapewnić zwierzętom wszystkich niezbędnych substancji odżywczych które są tak bardzo niezbędne w procesie odżywiania. To właśnie dzięki nim jesteśmy w stanie skrócić wzrost zwierząt oraz zwiększyć produkcję w przypadku krów mlecznych. Takie poczynanie jest przede wszystkim opłacalne dla hodowców kupujących tę paszę za przyzwoitą kwotę, jest także opłacalne patrząc na przyspieszenie procesów wzrostu zwierząt. Kolejnym punktem jest oczywiści fakt, iż produkt ten jest całkowicie naturalny i nie stanowi żadnego zagrożenia dla zwierząt, oczywiście w momencie kiedy przestrzegamy zaleceń dotyczących skarmiania.

Skala produkcji DDGS

Warto wiedzieć że produkt ten w Polsce jest produkowany na wielką skalę, szacuje się że rocznie produkowany jest około milion ton co jedynie powoduje uśmiech wśród hodowców. Nie ma wątpliwości że w okresie ostatnich miesięcy DDGS zyskał bardzo wielką popularność u hodowców, szczególnie u hodowców krów mlecznych którzy potrzebują składników jakie znajdziemy w tej właśnie paszy. Bowiem zawiera ona większe bądź mniejsze udziały procentowe takich substancji jak siarka, białko, witaminy z grupy B, fosfor oraz wiele więcej, to wszystko sprawia że mamy do czynienia z produktem bardzo wartościowym który w mgnieniu oka zyskał popularność u wielu hodowców w całym kraju którzy zdecydowanie go polecają. Dlatego jeżeli w dalszym ciągu zastanawiamy się nad wyborem paszy dla zwierząt, warto wziąć pod uwagę wyżej wymieniony produkt powstający podczas produkcji etanolu. Co ważne, według badań jest to bardzo dobre źródło białka dla wysokowydajnych krów będących jednocześnie we wczesnej laktacji, czyli posiadających zapotrzebowania na duże ilości białka oraz towarzyszącym im aminokwasów. Nawet pomijając przykład krów mlecznych karmiąc nim zwierzęta na ubój z pewnością nic nie stracimy a jedynie zyskamy.

Wada o której musisz wiedzieć

Zdecydowanie najpoważniejszą wadą wyżej wymienionego produktu jest możliwość zakażenia zwierząt mikotoksynami które mogą być trzykrotnie większe niż w ziarnie. Porównanie to może zniechęcić do zakupu tego produktu jednak w tym celu przeprowadzane są rutynowe kontrole mające na celu wskazanie ewentualnych mikotoksyn oraz ich eliminację. Przy okazji należy wspomnieć nieco o innych wadach, jedną z nich jest problem z przechowywaniem ponieważ nawet najmniejsza wilgoć spowoduje zbrylenie się paszy co utrudni jej skarmianie. W tym celu warto zadbać o pomieszczenia w którym nie będzie wilgoci która nie utrudni nam pracy na przyszłość. Reasumując nie mamy się czego obawiać korzystając z tak dobrego produktu jakim jest suszony wywar browarniany oferujący naszym zwierzętom masę substancji odżywczych. Jeżeli więc szukamy dobrego dodatku do paszy, nie warto więcej zwlekać z decyzją o zakupie i jak najszybciej przetestować alternatywę w karmieniu zwierząt hodowlanych która jest coraz bardziej popularna wśród hodowców.

Author: admin