Czy endermologia jest bezpieczna

Troska o własną urodę sprowadza się do działań na różnych polach. Zabiegi w gabinetach kosmetycznych cieszą się od pewnego czasu ogromną popularnością. Jeszcze nie tak dawno zarezerwowane były tylko dla osób o odpowiednim statusie materialnym. Dostęp do zabiegów wyszczuplających czy modelujących sylwetkę był utrudniony, zwłaszcza na prowincji. Obecnie sporo się zmieniło w tym temacie. Salony urody powstają niemal na każdym kroku, a wiele z nich posiada szeroką ofertę jeżeli chodzi o modelowanie sylwetki. Jednym ze skuteczniejszych zabiegów jest endermologia, która jest pewną odmianą masażu wykonywanego pod ciśnieniem.

Czy endermologia jest w pełni bezpieczna?

Odpowiedź na to pytanie nie jest prosta. W sytuacji gdy osoba zgłaszająca się do gabinetu kosmetycznego jest w pełni zdrowa, nie posiada żadnych przeciwwskazań do wykonania endermologii, to zabieg ten jest bezpieczny i nie powinien mieć żadnych negatywnych efektów, choć zdarza się, iż klientki po kilku zabiegach odczuwają lekkie zakwasy. Mogą też wystąpić drobne siniaki, zwłaszcza w przypadku płytko unaczynionej skóry.

Endermologia skutki uboczne

Siniaki czy zakwasy to skutki uboczne występujące stosunkowo rzadko, jednak trzeba się liczyć z możliwością ich pojawienia. Warto także dokładnie sprawdzić, jakie są przeciwwskazania do wykonania endermologii. Na pewno można do nich zaliczyć ciążę. Osoby z wysypką skórką czy podskórnymi implantami także nie powinny korzystać z endermologii. U osób z żylakami czy pękającymi naczynkami problemy te mogą się nasilić po zastosowaniu endermologii. Czy jeżeli ktoś ma skórę z tendencją do pękających naczynek, to znaczy, że zupełnie powinien zrezygnować z troski o swoją sylwetkę? Niekoniecznie! Można porozmawiać z kosmetologiem, który na podstawie przeprowadzonego wywiadu z pewnością będzie w stanie zaproponować inne zabiegi kosmetyczne, które w konkretnym przypadku będą najwłaściwsze. Warto także pamiętać o tym, aby każdego dnia zdrowo jeść i włączyć do rozkładu dnia aktywność fizyczną.

Author: admin